fbpx

W naszej pracy priorytetem jest działanie. W myśl  Marii- prezes Imperium sportu  wszystko trzeba  robić :”biegusiem”. Dlatego też nie pozwoliliśmy zwolnić biegu we wszelkich staraniach dla naszych podopiecznych. Pomimo trudnej sytuacji, która zamroziła całe społeczeństwo , wiedzieliśmy,  kto jest dla nas najważniejszy. Powzięliśmy wszelkich starań, aby nasze fundacyjne dzieciaki wraz z rodzinami czuły się bezpieczne i wiedziały, że na nas zawsze mogą liczyć.
Do fundacji dołączyło 8 nowych rodzin, w tym 15 dzieciaków.
Każdego dnia dowozimy 58-62 obiady, aby dzieci miały zapewniony ciepły posiłek .
Najbardziej potrzebujące rodziny udało się zaopatrzyć w 10 laptopów. Również , aby wspomóc dzieci w łatwiejszej pracy zdalnej zorganizowaliśmy podłącze internetowe.
Zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest swój własny,ciepły kąt, dlatego w dwóch domach przeprowadziliśmy remont. W jednym z nich mieszkają samotny ojciec z synem. Znajdują się oni w ciężkiej sytuacji finansowej, zatem zadbaliśmy o to, by mieli najpotrzebniejszy sprzęt RTV i AGD .
Nie mogliśmy zaprzestać pracy we wspomaganiu rozwoju naszych dzieci, dlatego regularnie odrabiamy z nimi lekcje, dbamy o spotkania  z  naszą cudowną Panią psycholog.
Pragnąc uczynić choć namiastkę świątecznej atmosfery, przed świętami wielkanocnymi rozwieźliśmy prawie 60 paczek żywieniowych i prezentów od zajączka .

Dbając o wszelkie podstawy higieny i bezpieczeństwa, najbardziej wymagające pomocy dzieci (2-3) przyjmujemy u nas i udostępniamy potrzebny sprzęt oraz internet .

31.03.2020 miał miejsce pożar na pl. Fabrycznym. Szybka interwencja naszej Marii Bogunii sprawiła, że rodzina ani na chwile nie zwątpiła. Dostali wszystkie potrzebne rzeczy, ubrania, buty, kosmetyki, dach nad głową i ciepłe słowo. Cudowny aspektem tej pomocy jest fakt, iż różne fundacje mogą wzajemnie sobie pomagać. Tak też wraz z  a Fundacją Teatru Grodzkiego wzięliśmy się do działania.

„Radość i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć”, dlatego my działaniom na rzecz naszych podopiecznych nie mówimy : „STOP”.